Běžecké tratě

Oblast Malé Úpy je ideálním místem pro běžkaře. Nachází se zde hned několik běžkařských tratí. Malá Úpa je na trase Krkonošské magistrály spojující západní a východní Krkonoše. Celá trasa je dlouhá 80 km a začíná v Harrachově. Běžecké tratě jsou upravovány ski areálem SKiMU, obcí Malá Úpa a správou Krkonošského národního parku (KRNAP).

Tratě jsou vhodné jak pro klasické běžkování, tak i pro bruslení.

BěžkyBěžky

Běžecké tratě online

Podívejte se, které trasy kolem Malé Úpy jsou protažené a sjízdné. Trasy upravujeme pravidelně každou středu a pátek. Stav mapy má přibližně 15 minutové zpoždění proti reálnému stavu.

Nová trasa: Kraví hora

Z Pomezek vyrazte po Krkonošské magistrále směrem ke sjezdovkám U Kostela. Kousek pod vleky se pak napojíte na okruh kolem Kraví hory. Okruh má necelé 3 km příjemným lesem. Trasa Pomezky - Kraví hora - Pomezky má 10 km.

Nová trasa: Pěnkavčí vrch

Z Pomezek vyrazte po Krkonošské magistrále směrem ke sjezdovkám U Kostela. Pod kostelem se napojíte na trasu do Spáleného Mlýna až k Janovým boudám, odkud už je to jen kousek k Pěnkavčímu vrchu.

Haida

Okolo Vřesového vrchu, zvaného Haida se malebnou krajinou točí okruh s délkou kolem 6 km. Okruh lze kombinovat s dalším podobně krátkým okruhem, který vede z Pomezních Bud ke Kostelu v Dolní Malé Úpě a zpět.

Haida na mapě.

Krkonošská lyžařská magistrála

Z Pomezních Bud vede po červené turistické značce běžkařská trasa krkonošské magistrály směrem k lyžařskému areálu U Kostela. Délka této pravidelně upravované trasy je 2,5 km.

Sněžka

Z Malé Úpy je také možné vypravit se na běžkách na Sněžku. Při dobrém počasí se vám naskytnou nádherné pohledy na Krkonoše.

Nová trasa: Růžohorky - U Kostela

Z Růžohorek přes Janovy Boudy, Spálený mlýn až do Malé Úpy ke kostelu. To je nová trasa pro milovníky běžek. Trať má necelých 8 km a byla pro letošní sezónu schválená Krkonošskou národní správou spolu s dalšími šesti trasami.

Aktuální stav tratí:

Stav Název Délka
mimo provoz Běžecká trať Haida 6 km
mimo provoz Běžecká trať Pomezky - Lysečiny 8 km
mimo provoz Okruh Kraví hora 3 km
Celkem 17 km
Upravená mimo provoz

Partneři SKiMU:

Přihlášení k odběru novinek

Poskytnutím své e-mailové adresy dáváte souhlas s jejím využitím k marketingovým účelům.