Sjezdovky

Ski areál je rozdělen na dvě střediska, Pomezky a U Kostela, ta jsou spojena linkou skibusů a oběma prochází i běžecké trasy

Lyžujeme denně od 8.30 do 16.00.

 • Na pokladnách areálu můžete platit platebními kartami.
 • Na skipasy je vratná záloha 100 Kč.
 • Děti do 6 let lyžují ZDARMA
 • Při nákupu 1 až 7denního skipasu vybraná sportoviště SKiMU Sport Centra s 50% SLEVOU od 9.00 do 15.00 (badminton/tenis, ricochet - rezervace nutná)
 • Vraťte časový skipas ve SKiMU House a získejte zvýhodněné menu nebo nealko nápoj ZDARMA (1 skipas = 1 menu).

TOP Pomezky

 • Spodní stanice vleku v 1 050 m n. m.
 • Garance kvalitního sněhu po celou sezónu - automatické zasněžování
 • Restaurace přímo na sjezdovce
 • Dětský SKiMU Park a Snowpark

Sjezdovky ve středisku Pomezky

Středisko Pomezky disponuje vlekem a sjezdovkou rozdělenou na horní část, s náročností odpovídající červené barvě, a spodní část, s náročností odpovídající modré barvě. Spodní část sjezdovky Pomezky se nachází v 1 000 m.n.m., a tím se řadí k jedněm z nejvýše položených sjezdovek v Česká republice. Vysoká nadmořská výška a automatické zasněžovací systémy ručí za kvalitní sněhovou pokrývku po celou sezónu.

V blízkosti sjezdovky se nachází i dětský SKiMU Park s nejrůznějšími pomůckami pro výuku lyžování. Sjezdovky, Pomezky 1000 i sjezdovka ve SKiMU Parku, jsou zasněžovány plně automatickými sněžnými děly. Přímo na sjezdovce je otevřen SKiMU House, restaurace a aprés-ski, pro občerstvení unavených lyžařů. Z velké části prosklená budova dovoluje přímý výhled na celou sjezdovku a vnitřní i venkovní prostor pojme až 110 zákazníků.

Pod sjezdovkou se nachází ubytovací a sportovní centrum SKiMU Sport Centrum, které je otevřeno denně od 10.00 do 22.00. Při nákupu jednodenního či vícedenního skipasu získáte výrazné slevy na sportoviště SKiMU Sport Centra (badminton, tenis, ricochet). Další výhody pro ubytované v Malé Úpě přináší balíček služeb SKiMU Pack.

Nezapomeňte se seznámit s provozním řádem SKiMU.

Garance kvalitního sněhu

Na sjezdovce Pomezky garantujeme vysokou kvalitu sněhu po celou sezónu díky plně automatickému zasněžování. Na Pomezkách je zabudována retenční nádrž o objemu 3 500 m3. Ve 3 km výkopů je položeno na 10 km kabelů, které ústí do 27 šachet, na které napojujeme sněžná děla. Na sjezdovce jsou umístěna čtyři nejvýkonnější sněžná děla společnosti TechnoAlpin, model T60, jejichž maximální výkon je 40 l vody za sekundu.

Perfektní vybavení, nadmořská výška v 1 000 m.n.m. a profesionální rolbaři garantují výborné sněhové podmínky po celou sezónu.

TOP U Kostela

 • Spodní stanice vleku v 990 m n. m.
 • Garance kvalitního sněhu po celou sezónu - automatické zasněžování
 • Občerstvení u sjezdovky
 • Dětský SKiMU Park
 • Večerní lyžování
 • Slalomový svah

Sjezdovky ve středisku U Kostela

Středisko U Kostela zahrnuje pět sjezdovek obsluhovaných čtyřmi vleky, přičemž horní část sjezdovky U Kostela 1 000 odpovídá náročnosti červené barvy. Náročnost zbývajících sjezdovek odpovídá modré barvě. Středisko U Kostela je také plně zasněžované automatickým systémem. Ve středisku rovněž naleznete dětský SKiMU Park a občerstvení U Dědka a báby.

V případě, že na sjezdovce U Kostela lyžujete poslední den a poslední jízdu chcete vyjet  jen nahoru, můžete odevzdat skipas na pokladně a po domluvě s pokladní vyjedete bez skipasu.

Večerní lyžování

Sjezdovka U Kostela 400 je v provozu také pro večerní lyžování, které probíhá každou středu od 18.00 do 21.00. Večerní lyžování je podporováno skibusy.

Slalomový svah s pevnou časomírou

Vyzkoušejte si pocity opravdového zavodníka a změřte síly se svými přáteli na slalomovém svahu s pevnou časomírou. Využití svahu je ZDARMA.

Školy mohou využít slalomový svah v rámci speciální nabídky SKiMU Lyžák. Velké i menší skupiny si mohou svah pronajmout bez ohledu na další služby. Více informací naleznete na stránce o slalomovém svahu.

Středisko U Kostela | SKiMU – rodinná dovolená a lyžování v KrkonošíchStředisko U Kostela | SKiMU – rodinná dovolená a lyžování v KrkonošíchStředisko U Kostela | SKiMU – rodinná dovolená a lyžování v Krkonoších

První pomoc při drobné technické závadě

Spodní stanice vleku U Kostela je zároveň i místem první pomoci pro ty, kteří mají drobnou závadu na svých lyžařských potřebách, kterou lze opravit svépomocí. K dispozici je sada nářadí a jiné nezbytné potřeby pro vyřešení takové situace.

Letecká prohlídka

Provoz sjezdovek

Stav Obtížnost Název Délka Převýšení
mimo provoz modrá Černá Voda 200 m 50 m
mimo provoz modrá Hýbnerka 320 m 40 m
mimo provoz modročervená Pomezky 1 1,000 m 200 m
mimo provoz modrá SKiMU Park 100 m 13 m
mimo provoz modrá SKiMU Park Provázek 70 m 10 m
mimo provoz modročervená U Kostela 1000 1,200 m 200 m
mimo provoz modrá U Kostela 300 300 m 30 m
mimo provoz modrá U Kostela 400 400 m 40 m
Celkem 3,590 m 583 m
v provozu častečný provoz mimo provoz
modrá modročervená

Letecká prohlídka

Partneři SKiMU:

Přihlášení k odběru novinek

Poskytnutím své e-mailové adresy dáváte souhlas s jejím využitím k marketingovým účelům.