Restaurace a občerstvení

SKiMU HouseSki areál Malá Úpa tvoří dvě střediska, Pomezky a U Kostela, která nabízí i místo pro odpočinek a občerstvení. Na Pomezkách se vydejte do SKiMU House, který stojí přímo u sjezdovky. Moderní horská restaurace byla v roce 2012 nominovaná na Stavbu roku.

Restaurace nabízí nejen rychlé občerstvení, ale i standardní polední menu. Z proskleného interiéru a z terasy je navíc nádherný výhled na celou sjezdovku.

Pod spodní stanicí vleku U Kostela vás čeká bar a občerstvení U Dědka a báby s posezením uvnitř i na terase.

 

Základní informace

  • Na sjezdovce Pomezky
  • Otevřeno denně od 9.00 do 17.00
  • Happy Hours denně od 15.30 do 17.00
  • SKiMU Párty každé úterý a pátek
  • Čepuje se Trautenberk

SKiMU House na Pomezkách

Moderní horská restaurace, nominovaná na stavbu roku 2012, na sjezdovce Pomezky.

Restaurace sází na kvalitní občerstvení a servis. Můžete si vybrat z nabídky hotových jídel tradiční české kuchyně, která je denně obměňována, ze dvou polévek, ze stálé nabídky smažených pokrmů nebo domácí pizzy. Nabídku doplňují čerstvé voňavé domácí koláče. Samozřejmostí jsou zde teplé a studené, alkoholické i nealkoholické nápoje a točené pivo.

SKiMU House je horská restaurace & Aprés-ski, která je v českých horách ojedinělá svým designem, je umístěna v terénu tak, aby harmonicky splynula s okolní krajinou. Z podstatné části je prosklenná a dovoluje tak přímý výhled na sjezdovku. Vnitřní i venkovní prostory SKiMU House pojmou každý zvlášť na 80 hostů.

trautenberkPivo Trautenberk

Ve SKiMU House čepujeme nefiltrované a nepasterizované pivo Trautenberk.

Pivo Trautenberk se vaří tradiční metodou za použití vody ze svahů Sněžky, sladu, a chmele. Piva jsou spodně i svrchně kvašená. Prvním speciálem na čepu nejen ve SKiMU House  je Trautenberk 12 APA, během vánočních prázdnin přidáme 14 - Red Ale. Po Novém roce představíme tři další piva: spodně kvašený ležák Trautenberk 11, polotmavý speciál Trautenberk 13 a svrchně kvašený Trautenberk 14 APA.K vaření využíváme slad z humnové sladovny Ing.Karla Klusáčka, doplněný o speciální slady ze sladovny Weyermann v Bamberku. Chmel pochází převážně ze žatecké oblasti a kvasnice z VÚPS v Praze. Naše piva jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná. 

Nový maloúpský pivovar vychází z konceptu architekta Petra Koláře, který je podepsaný i pod projektem sesterského pivovaru Hostivar v Praze.  Pivovar Trautenberk najdete v podzemí Tippeltovy boudy, známější jako hotel Družba, který prošel velkou rekonstrukcí.  Pivovar vznikl společným přispěním majitelů maloupských bud a lyžařského areálu.

Trautenberk na čepu dostanete u místních poskytovatelů ubytování a samozřejmě ve SKiMU House. 

Happy Hours

Každý den od 15.30 do 17.00 na vás bude čekat nabídka alkoholických nápojů s akční cenou! Ve SKiMU House si vybere každý! Happy Hours s 30% SLEVOU na veškeré alkoholické nápoje kromě piva a vína.

SKiMU Párty

Každé úterý a pátek se přijďte vyřádit na SKiMU Párty. V úterý je od 19.00 do 21.00 připraven animační program pro děti na Dětské párty a od 21.00 začíná diskotéka pro dospělé! V pátek je SKiMU Párty jen pro dospělé a paříme od 21.00 do rána! Vstup je ZDARMA.

Služba "Diskotéka"

Uspořádejte si vlastní diskotéku ve SKiMU House! Po domluvě s obsluhou SKiMU House vám v rámci balíčku SKiMU Lyžák připravíme diskotéku jen pro vaši třídu. 

Menu za skipas

Vraťte časový skipas ve SKiMU House a místo zálohy 100 Kč získáte zvýhodněné menu v hodnotě 135 Kč. Ke každému vrácenému skipasu, který nevyměníte za menu, dostanete čaj Dilmah ZDARMA.

Skipas musí být platný v den, kdy je vrácen do SKiMU House. Ke každému skipasu se váže pouze jednu menu nebo čaj Dilmah ZDARMA (1 skipas = 1 menu/čaj).

Menu

Standardní menu

Menu SKiMU House

Menu SKiMU House

Do Malé Úpy za pivními speciály

V Malé Úpě stojí pivovar!

pipa   

Voda ze spodních pramenů Sněžky, odkud ji pivovar čerpá, společně s převážně žateckým chmelem a sladem z kounické humnové sladovny dá v rukou sládků pražského Hostivaru Jana Tržila a Františka Poláčka vzniknout neobyčejným nepasterizovaným a nefiltrovaným pivům.

Trautenberk si v Malé Úpě dáte doslova na každém rohu, protože ho už teď čepují, nebo během zimy začnou, v občerstveních pod sjezdovkami, v penzionech i restauracích a dokonce i v Janských Lázních.

Protože dobré pivo je i dobrým dárkem nebo hezkou vzpomínkou na dovolenou, náš Trautenberk si odnesete v designové pet lahvi nebo v dárkovém balení třetinek. Samozřejmostí jsou upomínkové předměty jako tácky a půllitry do sbírky.

litrovka trautenberk   

První pivovar v Malé Úpě je vybudován v podzemí hotelu Družba, který prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Zatím je zrekonstruováno sklepení, kde sídlí pivovar, a v létě navíc otevřeme i pivovarskou restauraci. Pivovar je společným dílem provozovatelů maloúpských bud a lyžařského areálu, kvalitu piva nám tu garantuje pražský Hostivar, minipivovar roku 2013.

SKiMU House pro vás s Pivovarem Trautenberk chystá také degustační večery. Přijďte ochutnat! Rádi vás uvidíme také v pivovarské prodejně.

Partneři SKiMU:

Přihlášení k odběru novinek

Poskytnutím své e-mailové adresy dáváte souhlas s jejím využitím k marketingovým účelům.