Geocaching ve SKiMU

Jste zapáleným geocacherem? Nebo vás tato hra zatím jen láká, ale doposud jste neměli příležitost si ji vyzkoušet? Ať tak či tak, SKiMU je to pravé místo, kde můžete dobrodružství při hledání „kešek“ zažít na vlastní kůži.

Na území Malé Úpy jsme pro vás umístili zbrusu novou sérii devíti „kešek“ a jednu bonusovou na závěr. Buďte mezi prvními, kdo je objeví!

centrum2

Že jste o geocachingu nikdy neslyšeli? Nevadí, zde je pár základních informací:

Geocaching (čti „geokešing“) je hra na pomezí sportu a turistiky, při které se s pomocí navigačního systému GPS hledají ukryté schránky – cache („keše“, „kešky“). Hledač kešek bývá označován slovem geocacher (česky „geokačer“ nebo zkráceně „kačer“). Po objevení kešky se nálezce zapíše do notýsku (logbooku), případně vymění předmět uložený v kešce za jiný stejné nebo vyšší hodnoty a následně ji opět uschová a zamaskuje. Kešky se umísťují na zajímavá místa, ať už odlehlá nebo turisticky často navštěvovaná, někdy jejich nalezení bývá spojeno se splněním úkolu. Zjednodušeně řečeno se jedná o hru, ve které někdo někam schová krabičku, do níž vloží logbook, tužku, případně další předměty. Poté zveřejní informaci o poloze keše na oficiálních stránkách této hry www.geocaching.com, aby jí další kačeři mohli nalézt.

Partneři SKiMU:

Přihlášení k odběru novinek

Poskytnutím své e-mailové adresy dáváte souhlas s jejím využitím k marketingovým účelům.