Rodiny s dětmi

Malá Úpa pro rodiny s dětmi

Malá Úpa je v zimě ski areálem a v létě cyklistickým a turistickým rájem vhodným zejména pro rodiny s dětmi. Romantická tradiční vesnička na hranicích s Polskem je snadno přístupná autem i autobusovou dopravou. Rozkvetlé louky, rozsáhlé lesy přímo lákají k turistickým procházkám. A je co objevovat!

V Krakonošově království se vyřádí nejmenší i nejstarší. Pro nejmenší je připravena Pohádková stezka, dětská hřiště a divadla, starší mají k dispozici sportovní hřiště, venkovní i vnitřní, a nedaleký aqua park nebo westernové městečko v Polsku.

Ubytování ve SKiMU Apartmánech:

  • ubytování v komfortních SKiMU Apartmánech
  • parkování u SKiMU Sport Centra ZDARMA
  • pro děti do 6 let ubytování ZDARMA
  • Pro skupiny, školy a sportovní oddíly ve skupině minimálně 15 osob - speciální sleva na ubytování
  • 50% SLEVA na sportoviště SKiMU Sport Centra

Další informace k ubytování.

Pohádková stezka

V Malé Úpě na vás čeká deset zastavení s pohádkami od české spisovatelky Marie Kubátové. Dřevěné panely s pohádkou doplňuje dětská prolézačka, která jistě na chvilku zabaví ratolesti a vy si můžete odpočinout. U každého zastavení naleznete také plastický ornament, který obkreslíte tužkou do knížečky. Knížečky s mapkou i popisem tras získáte za malý poplatek v Infocentru na Pomezních Boudách. Cílem celého putování je získání ornamentů všech pohádek na Pohádkové stezce, za které obdržíte odměnu – maloúpský groš. Trasa je dlouhá přibližně 17 km, a proto si její zdolání většina turistů musí rozdělit na několik okruhů. Celá se dá projít průměrně za tři dny.
(Via Pohádková stezka)

Sport Centrum Malá ÚpaPohádková stezkaPohádková stezka

Venkovní hřiště u Boudy Malá Úpa

Hosté ubytovaní ve SKiMU Apartmánech mají 35% SLEVU z pronájmu plochy venkovního hřiště u Boudy Malá Úpa a ze zapůjčení příslušného vybavení k danému sportu. Hřiště je možné využít pro tenis, badminton, fotbal, volejbal a nohejbal.

Kompletní nabídka služeb Boudy Malá Úpa.

Apartmány Malá Úpa hřištěApartmány Malá Úpa hřištěHřiště u Boudy Malá Úpa

Dětská hřiště

Tak jako v zimě můžete využít dětské SKiMU Parky, tak v létě jsou vám k dispozici dětská hřiště. U pensionu U Kostela, hřiště u pensionu Permoník a hřiště u pensionu Rusalka je možné využít po dohodě s majitelem.

Apartmány Malá Úpa hřištěApartmány Malá Úpa hřištěHřiště u Boudy Malá Úpa

Kostel sv. Petra a Pavla

Přímo v historickém centru obce Malá Úpa se nachází kostel sv. Petra a Pavla. V roce 1779 ho místním horalům nechal postavit císař Josef II. V době vzniku byl stánek Boží nejvýše položeným kostelem v Čechách, 975 m n.m., a byl zasvěcen patronům Petru a Pavlovi. U kostela najdete historický hřbitov.

Kostel sv. Petra a Pavla | SKiMU, Malá Úpa, dovolená v Krkonoších, rodinná dovolenáKostel sv. Petra a Pavla | SKiMU, Malá Úpa, dovolená v Krkonoších, rodinná dovolenáKostel sv. Petra a Pavla | SKiMU, Malá Úpa, dovolená v Krkonoších, rodinná dovolená

Chata Krakonoš s Čertovým Mlýnem

Chata Krakonoš nejenom, že nabízí ubytování, ale je atraktivní zejména pro nejmenší. Nedaleko chaty se nachází Čertův Mlýn se sochou Krakonoše v nadživotní velikosti. Vzdálenost od SKiMU Sport Centra je 4 km. Cestou se můžete zastavit v centru Malé Úpy u kostela sv. Petra a Pavla.

Chata Borůvka s divadly pro děti

Přibližně 4 km od Spáleného Mlýna stojí chata Borůvka. Na Borůvce si můžete dát báječné borůvkové lívance a všelijaké jiné dobroty. Majitelé chovají stádo oveček, které po domluvě můžete trochu přikrmit suchým pečivem. Na Borůvce se v letních měsících pořádá nejedno divadelní představení.

Trosky havarovaného letadla Junkers 52

Na konci druhé světové války došlo v masivu Sněžky k nejznámějšímu leteckému neštěstí v Krkonoších. Do povědomí lidí se zapsalo hlavně tím, že trosky letadla pokrývaly část úbočí Obřího hřebene celých 53 let a sedm měsíců. Letadlo zůstalo na úbočí Sněžky, ale turisté i místní obyvatelé jej postupně rozebírali a odnášeli si zajímavé kusy. Dne 23. září 1998 maloúpští občané posbírali všechny kusy i kousky letadla do transportních sítí a nechaly je uložit v Malé Úpě. V informačním centru je vystaven nejzachovalejší ze tří motorů BMW. Další kusy letadla najdete vystavené u hřbitova v Malé Úpě.

Aqua park a lázně Sandra

Až budou mít děti uchozené nožičky, můžete je vzít do aquaparku. Dvacet kilometrů od česko-polských hranic stojí v polském horském městečku Karpacz Aqua park s lázněmi Sandra. Najdete zde plavecký bazén (25m) či bazén s vlnobitím či divokou řeku. Nechybí ani vnitřní nebo venkovní vířivky, sauna a tobogány pro děti i dospělé. Pro ty nejmenší je zde k dispozici klouzačka, brouzdaliště a mnoho dalších atrakcí pro všechny věkové kategorie. V komplexu naleznete i Wellnes centrum s finskými saunami, parními a aromatickými lázněmi, s bahenními koupelemi. Více informací získáte ZDE.

Celodenní vstup je pro dospělé 55 zl. a pro děti 40 zl. Hosté ubytovaní ve SKiMU Apartmánech mají 10% SLEVU na vstup v případě, že na pokladně odevzdají mapku s razítkem Apartmánů SKiMU. Více informací na recepci SKiMU Apartmánů.

Westernové městečko

V Karpaczi najdete nejen vodní svět, ale také kousek z divokého západu. Westernové městečko vás okouzlí nejen svou podobou, ale také množstvím různých aktivit jak pro děti, tak i pro dospělé. Atmosféra ještě zhoustne, když se objeví bandité a šerif je přijde zastavit.

Vyhlášené polské rybárny

Cestou z Karpacze do Kowar se zastavte v restauraci Fliper po levé straně u rybníků. Restaurace Fliper, polsky smażalnia ryb Fliper, je restaurací-rybárnou, kde dostanete vždy výborně upravené čerstvé ryby. A jako hosté SKiMU Apartmánů zde obdržíte i 10% SLEVU. Otevřeno je po celý rok.

Park miniatur v Kowarech

V Kowarech, v areálu původní továrny na výrobu koberců, se nachází Park miniatur Dolního Slezska. Projekt, který přibližuje architektonické památky dané oblasti, je nejen turistickou atrakcí, ale také informačním centrem Euroregionu. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin.

Průvodce vám během hodiny přiblíží minulost, přítomnost i budoucnost vystavených objektů. Navštívíte dílnu, kde modely vznikají a při posezení v kavárně zhlédnete filmy, které přibližují stavby jak ve skutečné velikosti, tak v miniatuře.

Park miniaturPark miniaturPark miniatur

Foto: Park miniatur Kowary

Autobusem do Karpacze

Chcete si udělat výlet do malebného lázeňského městečka kousek od našich hranic, ale po svých je to pro vás daleko?

Usnadněte si cestu a vyrazte na výlet autobusem! 

karpacz kostel

Jízdní řád naleznete zde a informace o tom, co všechno přímo v Karpaczi nebo po cestě navštívit najdete na našich stránkách. 

 

Vláček Úpáček

V Malé Úpě jezdí vláček, letí jako ptáček

Další ze zážitků, které Malá Úpa nabízí, je nejen pro uchozené turisty, ale můžete si ho objednat na přání! Jako zpestření pro školy a školky, svatební hosty, firemní akci nebo dětský den bude vláček Úpáček jen váš. 

vlacek upacek

 

Vydejte se na odpočinkovou jízdu po kouzelné vesničce! Už od května strojvedoucí Pepa vozí ve dvou vagonech 26 osob a při splnění přepravních podmínek i kočárek a pejska! 

Jízdní řád i všechny důležité informace najdete na stránce Vláčku Úpáčku a na telefonních číslech 

+420 608 680 770, +420 774 152 685

jizdni rad upacek

Partneři SKiMU:

Přihlášení k odběru novinek

Poskytnutím své e-mailové adresy dáváte souhlas s jejím využitím k marketingovým účelům.