15.18°C
0 cm

BĚŽECKÉ TRATĚ

Otevřeno od 08:30 do 16:00
počet vleků 9 / žádná sjezdovka v provozu

Kombinace krásy, odpočinku a sportu

Malá Úpa je malé horské středisko, kam se sjíždějí milovníci sportů. Nejen těch zimních. Mezi úzký výběr sportovních aktivit patří právě i běžecké lyžování. Běžecké lyžování je nejen o pohybu, ale také o ponoření do krás malebných výhledů Malé Úpy a ochutnávka samoty s krásou Krkonšského národního parku.

Během zimního rána, kdy slunce teprve stoupá nad horizont, sníh křupe a mrzne, jak když praští, se budete cítit, jako byste prozkoumávali svět a v některých místech - svět z pohledů ptáků.

Ponořte se do ticha okolní krajiny a lesů, nechte lyže klouzat a odpočívejte! 

Běžkařské trasy

V Malé Úpě se nachází několik běžkařských tratí. Malá Úpa je na trase Krkonošské magistrály spojující západní a východní Krkonoše. Celá trasa je dlouhá 80 km a začíná v Harrachově. Běžecké tratě jsou pravidelně upravovány. Tratě jsou vhodné jak pro klasické běžkování, tak i pro bruslení.


Pro bližší informace můžete navštívit Bílé stopy. Odkaz najdete pod tabulkou. 

AKTUÁLNÍ STAV A PROVOZ TRATÍ
Stav Název Délka
Běžecká trať Haida 6  Km
Běžecká trať Pomezky - Lysečiny 8  Km
Okruh Kraví hora 3  Km
  Celkem 17  Km
 
Nová trasa: Kraví hora

Kraví hora

Z Pomezek vyrazte po Krkonošské magistrále směrem ke sjezdovkám U Kostela. Kousek pod vleky se pak napojíte na okruh kolem Kraví hory.

Okruh má necelé 3 km příjemným lesem. Trasa Pomezky - Kraví hora - Pomezky má 10 km.

Nová trasa: Pěnkavčí vrch

Pěnkavčí vrch

Z Pomezek vyrazte po Krkonošské magistrále směrem ke sjezdovkám U Kostela. Pod kostelem se napojíte na trasu do Spáleného Mlýna až k Janovým boudám, odkud už je to jen kousek k Pěnkavčímu vrchu.

Haida

Haida

Okolo Vřesového vrchu, zvaného Haida se malebnou krajinou točí okruh s délkou kolem 6 km. Okruh lze kombinovat s dalším podobně krátkým okruhem, který vede z Pomezních Bud ke Kostelu v Dolní Malé Úpě a zpět.

Krkonošská lyžařská magistrála

Z Pomezních Bud vede po červené turistické značce běžkařská trasa krkonošské magistrály směrem k lyžařskému areálu U Kostela. Délka této pravidelně upravované trasy je 2,5 km.

Sněžka

Sněžka

Z Malé Úpy je také možné vypravit se na běžkách na Sněžku. Při dobrém počasí se vám naskytnou nádherné pohledy na Krkonoše.

Nová trasa: Růžohorky – U Kostela

Růžohorky – U Kostela

Z Růžohorek přes Janovy Boudy, Spálený mlýn až do Malé Úpy ke kostelu. To je nová trasa pro milovníky běžek. Trať má necelých 8 km a byla pro letošní sezónu schválená Krkonošskou národní správou spolu s dalšími šesti trasami.

Kam dál?

Aktuálně z areálu

Aktuálně z areálu

Aktuální informace a upozornění z Malé Úpy.

Parkoviště

Parkoviště

Informace k parkování v Malé Úpě. Denní parkování za 150 Kč.

Sjezdovky a vleky

Sjezdovky a vleky

13 propojených sjezdovek, profesionálně upravené sjezdovky, přátelský personál a dětské parky.