Jaký byl váš zážitek ve SKiMU?
Ohodnoťte areál

Běžecké tratě

Oblast Malé Úpy je ideálním místem pro běžkaře. Nachází se zde hned několik běžkařských tratí. Malá Úpa je na trase Krkonošské magistrály spojující západní a východní Krkonoše. Celá trasa je dlouhá 80 km a začíná v Harrachově. Běžecké tratě jsou upravovány ski areálem SKiMU, obcí Malá Úpa a správou Krkonošského národního parku (KRNAP).

Tratě jsou vhodné jak pro klasické běžkování, tak i pro bruslení.

Aktuální stav tratí

Stav Název (popis tratě) Délka
Běžecká trať Haida 6 km
Běžecká trať Pomezky - Lysečiny 8 km
Okruh Kraví hora 3 km
Nová trasa: Kraví hora

Nová trasa: Kraví hora

Z Pomezek vyrazte po Krkonošské magistrále směrem ke sjezdovkám U Kostela. Kousek pod vleky se pak napojíte na okruh kolem Kraví hory.

Okruh má necelé 3 km příjemným lesem. Trasa Pomezky - Kraví hora - Pomezky má 10 km.

Nová trasa: Pěnkavčí vrch

Nová trasa: Pěnkavčí vrch

Z Pomezek vyrazte po Krkonošské magistrále směrem ke sjezdovkám U Kostela. Pod kostelem se napojíte na trasu do Spáleného Mlýna až k Janovým boudám, odkud už je to jen kousek k Pěnkavčímu vrchu.

Haida

Haida

Okolo Vřesového vrchu, zvaného Haida se malebnou krajinou točí okruh s délkou kolem 6 km. Okruh lze kombinovat s dalším podobně krátkým okruhem, který vede z Pomezních Bud ke Kostelu v Dolní Malé Úpě a zpět.

Krkonošská lyžařská magistrála

Z Pomezních Bud vede po červené turistické značce běžkařská trasa krkonošské magistrály směrem k lyžařskému areálu U Kostela. Délka této pravidelně upravované trasy je 2,5 km.

Sněžka

Sněžka

Z Malé Úpy je také možné vypravit se na běžkách na Sněžku. Při dobrém počasí se vám naskytnou nádherné pohledy na Krkonoše.

Nová trasa: Růžohorky – U Kostela

Nová trasa: Růžohorky – U Kostela

Z Růžohorek přes Janovy Boudy, Spálený mlýn až do Malé Úpy ke kostelu. To je nová trasa pro milovníky běžek. Trať má necelých 8 km a byla pro letošní sezónu schválená Krkonošskou národní správou spolu s dalšími šesti trasami.