6.26°C
6.3°C
0 cm

CENTRUM HOŘEC

Otevřeno od 08:30 do 16:00
počet vleků 9 / žádná sjezdovka v provozu

Centrum Hořec a jak to bylo... 

Tato nadčasová budova byla postavena na začátku 20. století. Nemůžeme mluvit o nejstarší budově v Malé Úpě, minimálně však můžeme zmínit jedinečnost. Od nepaměti Hořec navštěvovali turisté, kteří zde nocovali a využívali služeb restaurace. Hořec se těšil oblíbenosti a velké návštěvnosti.  

Jak čas běžel i Hořec “běžel” a podepisoval se na něm čas - drobné úpravy, změna majitelů apod.  

Budova prahla již nějakou dobu po rekonstrukci a malé. Spekulovalo se dokonce o bourání. Štěstí ale Hořci přálo - budova nyní prochází postupně kompletní rekonstrukcí. Původní plán byl obnovit hotel a těšit se z každého ubytovaného hosta. Osud se hnul jiným směrem...

 

 

Kouzlo Hořce 

Nejen výjimečné místo, ale také stavební klenot. Architekti pracovali a stále pracují s myšlenkou zachování původního vzhledu obohaceného moderními prvky, které neohrozí ráz Malé Úpy. Čím méně bourání, tím lépe. Proměna budovy není na první pohled zásadní, než vstoupíte dovnitř.
 
V přízemí budovy se nachází půjčovna lyžařského vybavení, servis a zázemí pro lyžařskou školu. V létě se půjčovna mění v nabídce z lyžařské sezóny na letní a můžete si zde půjčit elektrokola.
 
V prvním patře se nachází nově otevřená Kavárna se stylovým Obchod s lokálními výrobky a suvenýry. Nově tento rok otevře své dveře nový moderní Kinosál, kde budeme pořádat pravidelné filmové projekce pro děti i dospělé.
Kavárna

Kavárna

Místo, kde se spojí všechny vaše smysly!

Obchod

Obchod

Nový designový obchod v Centru Hořec představují spojení krásného designu a pohodlí.

Kinosál

Kinosál

Multifunkční moderní kinosál v Centru Hořec. Dětské kino, filmové večery pro celou rodinu, koncerty, přednášky a další..

Půjčovna

Půjčovna

Půjčovna lyžařského vybavení zn. Atomic a Salomon, snowboardového vybavení, NOVĚ telemarkových setů, běžek, sněžnic, saní a bruslí.

Skimu Lyžařská škola

Skimu Lyžařská škola

Škola s instruktory držícími APUL certifikaci zajišťuje optimální výuku lyžování pro začátečníky i pokročilé lyžaře.