Upozornění Sjezdovka Pomezky v provozu denně! více informací

NOVINKY

Otevřeno od 08:30 do 16:00
počet vleků 9 / 1 vlek v provozu

Horský hotel Hořec a jak to bylo... 

Tato nadčasová budova byla postavena na začátku 20. století. Nemůžeme mluvit o nejstarší budově v Malé Úpě, minimálně však můžeme zmínit jedinečnost. Od nepaměti Hořec navštěvovali turisté, kteří zde nocovali a využívali služeb restaurace. Hořec se těšil oblíbenosti a velké návštěvnosti.   Jak čas běžel i Hořec “běžel” a podepisoval se na něm čas - drobné úpravy, změna majitelů apod.   Budova prahla již nějakou dobu po rekonstrukci a né malé. Spekulovalo se dokonce o bourání. Štěstí ale Hořci přálo - budova nyní prochází postupně kompletní rekonstrukcí. Původní plán byl obnovit hotel a těšit se z každého ubytovaného hosta. Osud se hnul jiným směrem a konečná varianta zatím není známá. Možná to bude překvapení. 

Kouzlo Hořce 

Nejen výjimečné místo, ale také stavební klenot. Architekti z vyhlášené architektonické kanceláře ADR  pracovali a stále pracují s myšlenkou zachování původního vzhledu obohaceného moderními prvky, které neohrozí ráz Malé Úpy. Čím méně bourání, tím lépe. Proměna budovy není na první pohled zásadní, než vstoupíte dovnitř.  

Centrum služeb v Malé Úpě 

V přízemí budovy se nachází půjčovna lyžařského vybavení, servis lyží, depot a zázemí pro lyžařskou školu. V létě se půjčovna mění v nabídce z lyžařské sezóny na letní a můžete si zde půjčit elektrokola. 

Neměli byste minout malouúpskou kavárnu s výbornými palačinkami v prvním patře. Jedinečný horský design, lahodná káva, sladké i slané dobroty. Na stejném patře kavárny najdete obchod se suvenýry a místními výrobky - kde jinde si pořídit kus Malé Úpy než právě tady.   A v neposlední řadě tu je nový kinosál. Jedinečný multifunkční sál s kvalitním přenosem zvuku a obrazu na úrovni multikin. Můžete se tak těšit na filmové večery pro malé i velké. Nyní připravujeme program nejen filmového promítání, ale také divadelních představení, přednášek, konferencí a různých akcí pro děti.   Centrum Hořec skrývá ještě další místa, která jsou prozatím tajná. Čekají nás různá překvapení, na která aktuálně potřebujeme čas. 

Novinky ve Skimu Půjčovně

Novinky ve Skimu Půjčovně

29. listopadu 2023

Nová řada lyží pro náročnější lyžaře, TEST centrum Atomin a Salomon a inovace v seřizování vázání.

Centrum Hořec jako centrum služeb v Malé Úpě

Centrum Hořec jako centrum služeb v Malé Úpě

20. listopadu 2023

Nové centrum služeb pro lyžaře i nelyžaře - Centrum Hořec v Horní Malé Úpě.

HLEDÁME POSILU DO KAVÁRNY!

HLEDÁME POSILU DO KAVÁRNY!

10. listopadu 2023

Baví tě kavárenské prostředí? Máš rád/a hory a horské turisty?

Kam dál?

Aktuálně z areálu

Aktuálně z areálu

Aktuální informace a upozornění z Malé Úpy.

Parkoviště

Parkoviště

Informace k parkování v Malé Úpě. Denní parkování za 150 Kč.

Sjezdovky a vleky

Sjezdovky a vleky

13 propojených sjezdovek, profesionálně upravené sjezdovky, přátelský personál a dětské parky.