NOVINKY

Otevřeno od 08:30 do 16:00
počet vleků 9 / žádná sjezdovka v provozu

Horský hotel Hořec a jak to bylo... 

Tato nadčasová budova byla postavena na začátku 20. století. Nemůžeme mluvit o nejstarší budově v Malé Úpě, minimálně však můžeme zmínit jedinečnost. Od nepaměti Hořec navštěvovali turisté, kteří zde nocovali a využívali služeb restaurace. Hořec se těšil oblíbenosti a velké návštěvnosti.   Jak čas běžel i Hořec “běžel” a podepisoval se na něm čas - drobné úpravy, změna majitelů apod.   Budova prahla již nějakou dobu po rekonstrukci a né malé. Spekulovalo se dokonce o bourání. Štěstí ale Hořci přálo - budova nyní prochází postupně kompletní rekonstrukcí. Původní plán byl obnovit hotel a těšit se z každého ubytovaného hosta. Osud se hnul jiným směrem a konečná varianta zatím není známá. Možná to bude překvapení. 

Kouzlo Hořce 

Nejen výjimečné místo, ale také stavební klenot. Architekti z vyhlášené architektonické kanceláře ADR  pracovali a stále pracují s myšlenkou zachování původního vzhledu obohaceného moderními prvky, které neohrozí ráz Malé Úpy. Čím méně bourání, tím lépe. Proměna budovy není na první pohled zásadní, než vstoupíte dovnitř.  

Centrum služeb v Malé Úpě 

V přízemí budovy se nachází půjčovna lyžařského vybavení, servis lyží, depot a zázemí pro lyžařskou školu. V létě se půjčovna mění v nabídce z lyžařské sezóny na letní a můžete si zde půjčit elektrokola. 

Neměli byste minout malouúpskou kavárnu s výbornými palačinkami v prvním patře. Jedinečný horský design, lahodná káva, sladké i slané dobroty. Na stejném patře kavárny najdete obchod se suvenýry a místními výrobky - kde jinde si pořídit kus Malé Úpy než právě tady.   A v neposlední řadě tu je nový kinosál. Jedinečný multifunkční sál s kvalitním přenosem zvuku a obrazu na úrovni multikin. Můžete se tak těšit na filmové večery pro malé i velké. Nyní připravujeme program nejen filmového promítání, ale také divadelních představení, přednášek, konferencí a různých akcí pro děti.   Centrum Hořec skrývá ještě další místa, která jsou prozatím tajná. Čekají nás různá překvapení, na která aktuálně potřebujeme čas.