6.93°C
6.9°C
0 cm

Bouda Malá Úpa

Otevřeno od 08:30 do 16:00
počet vleků 9 / žádná sjezdovka v provozu

Kontakty

Horní Malá Úpa 136, 542 27 Malá Úpa
+420 739 673 383
info@boudamalaupa.cz
http://boudamalaupa.cz/

Bouda Malá Úpa nabízí 20 komfortně vybavených apartmánů. Deset jednoložnicových je 2-3 lůžkových (z toho jeden bezbarierový), deset dvojložnicových pro 4-6 osob. Každý apartmán má vlastní sociální zařízení, LCD televizor,chladničku a internetové připojení. Hosté mají zdarma k dispozici parkoviště, které je přímo u objektu.

Popis ubytování

Aktivní dovolená v Krkonoších – tak vítá Bouda Malá Úpa své návštěvníky.

Bouda Malá Úpa se nachází v tradiční krkonošské obci, která leží uprostřed nádherné přírody, kousek od nejvyšší hory České republiky – Sněžky. Díky své nadmořské výšce 1.040 m. n. m. je nejvýše položenou obcí v Česku a je tedy ideálním místem pro letní i zimní dovolenou. Bouda Malá Úpa leží pár metrů od sjezdovky Pomezky a kousek od hlavní trasy na Sněžku.

Bouda Malá Úpa jako jediná v Malé Úpě se specializuje na chov krav. Již několik let zde chovají menší stádo. Doba globalizací a specializací zasáhla i chov hovězího, a proto původní univerzální kombinované plemeno Český strakatý skot na českých horách střídají masná plemena – Galloway, Salers, Masný simentál, Highland Cattle – Skotský náhorní skot, který jsme vybrali i my. V našich podmínkách se stádu vede výborně, daří se nám odchovávat nové přírůstky. V současné době stádo čítá cca 18 kusů.

Aby toho nebylo málo, na Boudě Malá Úpa chovají ovce Suffolk. Toto masné plemeno ovcí je původem z Anglie. Charakteristická je krátko – a jemnovlnnost. Hlava, nohy a paznehty jsou černé. Jak berani, tak i ovce jsou geneticky bezrohé. Suffolk je plemenem s větším až velkým tělesným rámcem a výraznými svaly hlavních partií – plece, kýty, bedra. Maso je téměř bez tuku. Mateřské vlastnosti a mléčnost jsou u tohoto plemene dobré. Berani dosahují živé hmotnosti až 130 kg, zatímco ovce do 85 kg. Plemeno je vhodné pro celoroční pastevní chov. V současnosti máme cca 20 oveček.

Svévolné krmení není dovoleno. Pokud by návštěvníci měli o bližší kontakt se stádem zájem, stačí se zeptat majitelů, rádi stádo představí zblízka.

Bouda Malá Úpa nabízí 19 komfortně vybavených apartmánů. Z toho 8 apartmánů je 2-3 lůžkových a 11 apartmánů je dvouložnicových pro 4-6 osob. Každý apartmán má vlastní sociální zařízení, TV, chladničku a internetové připojení Wi-Fi. Součástí objektu je stylová restaurace s odděleným dětským koutkem. Gastronomie je postavená na tradiční české kuchyni.

K dispozici je Salónek Vagon, kde je možné uskutečnit obchodní jednání nebo využít salónek k příjemnému relaxu. Dále je možné využít konferenční sál pro 60 lidí, kde je možno pořádat středně velká školení, menší sportovní soustředění typu aerobic, jóga.

Po aktivním odpočinku návštěvníci mohou využít nové wellness, které prošlo rekonstrukcí v r. 2016. Hosté se mohou těšit z plaveckého a relaxačního bazénu, vířivky, aromatické bio sauny kombinované s finskou saunou, parní sauny, zážitkové sprchy a Kneippova chodníku.

Celé prostředí wellness doplňují panoramatické fotografie pohoří Krkonoš, které můžete spatřit pouze u nás. Doplňkovou službou v našem wellness provozu je i fitness room a masáže.