19.78°C
0 cm

CYKLISTIKA A
CYKLOBUSY

Otevřeno od 08:30 do 16:00
počet vleků 9 / žádná sjezdovka v provozu

Cyklotrasy

Nejenom, že je maloúpské okolí rájem pro pěší turisty, ale je také lákavé pro cyklisty. V oblasti se nachází několik cyklistických cest nejen pro horská a trekingová kola, ale i pro silniční kola.

Centru Hořec si můžete půjčit elektrokola zn. Scott (půjčení je možné pouze ubytovaným u našich Partnerů). Mapu Krkonošských cyklotoulek získáte v Infocentru Malá Úpa. Informace o krkonošských cyklobusech přinášíme na stránce Cyklobusy.

Lvíčák

Lvíčák

[10,5 km/350 m]

Trasa nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů, paradoxně je však nejméně navštěvovaným místem Krkonoš. Možná pro dlouhé stoupání, které začíná ve Spáleném mlýně a vede až na kosu, jak se označuje nejvyšší bod trasy. Právě odsud se nabízí krásný výhled na Sněžku i na Růžovou horu. Trasa se dál svažuje přes Šímovy chalupy, kolem Nikolova dolu a Seidlova dolu a vrací se zpět přes Žacléřské boudy. Odtud můžete zpátky do Spáleného mlýna, nebo na druhou stranu na Pomezky.

Emina cesta

Emina cesta

[5,8 km/230 m]

Jestliže zůstanete v Krkonoších déla, stane se Emina cesta vaší oblíbenou spojkou. Vydejte se po ní ze Spáleného mlýna směrem na Maršov. Je to typická lesní cesta bez výraznějšího převýšení, v létě perfektně udržovaná. Během cesty narazíte alespoň na dva výseky v lese s krásnými výhledy do podkrkonoší. Emina cesta končí pod Starou horou a navazuje tam na oficiální cyklostezku č. 25 vedoucí z cestníku podél Dlouhého hřebene.

 

Okruh po okolí Malé Úpy

Okruh po okolí Malé Úpy

[22,9 km/560 m]

Cyklo výlet kolem Kraví a Jelení hory s neodolatelnými výhledy.

Trasa na mapě.

Trasa Jelenka po žluté (Little Monte Zoncolan)

Trasa Jelenka po žluté (Little Monte Zoncolan)

[3,4 km/250 m]

Tato cyklostezka vedoucí po žluté turistické trase je ve zkušebním provozu schválena pouze do 30. června 2012. Končí totiž na samé hranici prvního ochranného pásma. Dojedete až na Jelenku, poslední zastávku před dobytím vrcholu Sněžky na trase z Malé Úpy. V nohách budete mít stoupání, které patří k nejstrmějším u nás.

Trasa na mapě

 

Okruh okolo Kraví hory

Okruh okolo Kraví hory - cyklovýlet pro děti

[2,9 km/60 m]

Okruh vhodný pro děti. Vrstevnice kolem Kraví hory začíná i končí v Dolní Malé Úpě, malebném údalé s malým kostelíme a starým zachovaným hřbitovem. Mírně zvlněný terén vás nevyčerpá a objedete ho zhruba za hodinu. Na závěr se můžete v Malé Úpě občerstvit na zahrádce restaurace a děti nechat dovádět na dětském hřišti.

Trasa na mapě

Krakonošova cesta

Krakonošova cesta

[63 km/1775 m; MTB]

Již od nepaměti lidé věří, že krkonošským horám vládne mocný duch Krakonoš, nazývaný také Rýbrcoul. Ukrývá se prý v tom temném údolí pod Sněžkou nazývaném Obří důl. Škádlí pocestné, chrání chudé a poctivé proti chamtivcům a nenasytům. Pokud má chmurnou náladu nebo se zlobí na lidi, posílá špatné počasí. A hlavně se stará o všechny stromy, kytky i tu živou havěť, aby se jim v jeho panství dobře dařilo a chrání je před lidskou hamižností. Krakonoš umí dobře spravovat své hospodářství, jen kdyby mu to občas lidé nekazili... Naše cesta vás zavede na malou obhlídku jeho panství. (Via Bike arena Krkonoše)

Spálený Mlýn – Výrovka

Spálený Mlýn – Výrovka

[37,9 km/661 m]

Příjemná jednodenní projížďka po Maloúpském okolí vám jistě přijde vhod. Trasa začíná Dolní Malé Úpě, Spálený Mlýn a pokračuje přes Janovy Boudy na Pec pod Sněžkou. Občerstvení je na každé boudě a chalupě, kterou budete míjet. Cestou minete Lesní Boudu, Chatu na Rozcestí, Výrovku, Richterovy Boudy a přijedete zpět, přes Pec pod Sněžkou a Janovy Boudy, do Dolní Malé Úpy, Spáleného Mlýna. (Via Výletník)

Krkonošský okruh (okolo Krkonoš)

Krkonošský okruh (okolo Krkonoš)

[143km/2733m]

Tato trasa pro silniční kolo vám dovolí prohlédnout si Krkonoše doslova ze všech stran. Provede vás horskými středisky i historickými městy na úpatí hor. Na české straně si vás jistě podmaní krásná horská krajina s roubenými chalupami v Malé Úpě či malebné údolí Jizery. Na polské straně určitě neminete unikátní dřevěný kostelík Wang v Karpaczi přivezený sem až z Norska či krásné vodopády kolem Sklarzské Poreby. Pohraniční hory překonáte ve dvou sedlech, což je kromě krajinářského zážitku také slušný sportovní výkon. (Via Bike arena Krkonoše)

Podkrkonošský okruh

Podkrkonošský okruh

[78km/1130m]

Tato nenáročná trasa pro silniční kolo vám předvede krásy Podkrkonoší. Provede vás podhorskými ves-nicemi s roubenými chalupami a statky i historickými městy - kolem renesančních zámků ve Vrchlabí, Horní Branné a Jilemnici, přes historické náměstí 
s mluvícími obry v Hostinném... Lahůdkou cesty jsou malebné vyhlídky na kopcovitou krajinu kolem hradu Pecka. (Via Bike arena Krkonoše)

 

Po krkonošských minipivovarech

Po krkonošských minipivovarech

[54 km / 2064 m]

Ochutnejte Krkonoše! 

POZOR: možnost dobití baterie elektrokola v restauraci Friesovy boudy (na požádání u personálu)

Mapa trasy

Po stopách Žacléřské 70

Po stopách Žacléřské 70

[54 km / 1828 m]

Okusíte výhledy a pocity závodníků a nemusíte se ani zpotit

POZOR: možnost dobití baterie elektrokola v penzionu Kneifel v Horním Maršově (na požádání u personálu).

Mapa trasy

Kam dál?

Aktuálně z areálu

Aktuálně z areálu

Aktuální informace a upozornění z Malé Úpy.

Webkamery

Webkamery

Mrkni, jak je v Malé Úpě a přijeď!

Ubytování v Malé Úpě

Ubytování v Malé Úpě

Horská vesnička Malá Úpa nabízí mnoho různých typů ubytování

Kavárna

Kavárna

Místo, kde se spojí všechny vaše smysly!

Centrum Hořec

Centrum Hořec

Kafe, kino.. a kompletní služby pro návštěvníky Malé Úpy.

Půjčovna elektrokol

Půjčovna elektrokol

Zpříjemněte si horské vyjížďky moderními elektrokoly, která jedou kopec nekopec!

Cyklistika a cyklobusy

Cyklistika a cyklobusy

Cyklisté jsou v Malé Úpě vítání! Inspirujte se trasami pro kola a elektrokola.

Dovolená s dětmi

Dovolená s dětmi

Malá Úpa je rájem pro rodiny s dětmi. Co u nás zažijete?

Parkoviště

Parkoviště

Informace k parkování v Malé Úpě. Denní parkování za 150 Kč.