Jaký byl váš zážitek ve SKiMU?
Ohodnoťte areál

Cyklobusy

Usnadněte si putování a využijte cyklobusy

Cyklobusy

Aby byly Krkonoše lépe přístupnější i pro cyklisty, budou některé linky v letní sezóně přepravovat i kola. Nejezděte na kole do kopce, využijte cyklobusy a v některých místech i lanovky. Bez únavy tak zažijete krásné projížďky po vrcholech hor a dlouhé sjezdy do údolí. Na linkách platí ceníky pravidelné linkové dopravy provozovatelů jednotlivých linek. Využít můžete šest autobusových linek a dva vlakové spoje. 

Cyklobusy jsou v provozu od 2. 6. do 30. 9.. V červnu jezdí cyklobusy pouze v sobotu a v neděli. V červenci a v srpnu každý den. V září jezdí ve čtvrtek, sobotu, neděli a ve svátek.

Linka 1 (páteřní linka, červená): Harrachov-Rokytnice, Benecko,Vrchlabí, Janské Lázně, Pec pod Sněžkou – Malá Úpa, Pomezní boudy.

Na páteřní linku navazují přestupové linky:

  • Linka 2: Jilemnice – Horní Mísečky
  • Linka 3: Vrchlabí – Špindlerův mlýn – Špindlerova bouda
  • Linka 4: Úpice – Trutnov – Mladé Buky – Svoboda nad Úpou – Pec pod Sněžkou – Pomezní boudy
  • Linka 5: Žacléř – Trutnov
  • Linka 6: Hradec Králové – Vrchlabí

Další možností je návštěva Polska. Ranní cyklobus z Vrchlabí jede k hraničnímu přechodu na Špindlerovu boudu. Odtud se už dá vyrazit na kole do polské Szklarske Poreby a zpět do ČR do Harrachova, nebo druhou stranou přes Karpacz na Pomezní Boudy. Z obou míst je možné využít večer k dopravě zpět krkonošské cyklobusy.

Jízdní řády cyklobusů

Jízdní řády na aktuální sezónu budou doplněny, jakmile budou zveřejněny.

Mapa cyklobusů