11.65°C
0 cm

NEJKRÁSNĚJŠÍ CESTA
NA SNĚŽKU?

Otevřeno od 08:30 do 16:00
počet vleků 9 / žádná sjezdovka v provozu

Rozhodně z Malé Úpy

Na nejvyšší horu České republiky – Sněžku se můžete dostat několika cestami. Tou nejkrásnější a plnou výhledů je ta z Horní Malé Úpy. Za to ručíme vlastním krkem. Nejen, že Malá Úpa je tradiční horské městečko, které na vás nechá působit své romantické kouzlo, ale je tu také nepopsatelná atmosféra, která se musí zažít. Nyní stačí vybrat dopravní prostředek a vyrazit. Parkování tu máme pro vás připravené a autobus tu má zastávku přímo u hranic a u rozcestníku na Sněžku.

Sněžka - západ slunce

Začíná zde několik cest, ze kterých si jistě vyberete.

Horní Malá Úpa je v nadmořské výšce 1050 m. n. m., cesta na Sněžku je tu mírnější než třeba z Pece pod Sněžkou.

Většina turistů volí cestu po červené, která je klasická, příjemná a pohodová. Rozhodně tím nic nezkazíte. Další možností je žlutá trasa. Ze začátku půjdete po vrstevnici, kterou vystřídá stoupání. Cesta je asfaltová, pro kočárky a cyklisty jak dělaná.

Trocha dobrodružství na vás čeká na modré stezce – tzv. Cesta česko-polského přátelství, minete Čelo, Tabuli a Soví sedlo. Cesta je velmi příjemná a bez velkých kamenů. Na této trase se vám Krkonoše ukážou netradičními výhledy na polskou stranu.

snezka-buryanec-001-large.jpeg

Všechny tři cesty se potkají na turistické chatě Jelence, kde se můžete občerstvit ze svého batůžku nebo využít tradiční krkonošské občerstvení. Zahnat žízeň se dá místním pivem Trautenberk, vařeným přímo v Malé Úpě. Jelenka je poslední chalupa pod vrcholem Sněžky ve výšce 1.260 m. n. m., kde se vám za hezkého počasí zatají dech. Klasická horská atmosféra si zde zaslouží alespoň malou pozornost a rozjímání. Hotový balzám na duši. Pro kočárky a cyklisty cesta na Sněžku už nepokračuje. Dále už jen pěšky.

Od Jelenky máte dvě možnosti výběru. Po modré stezce se prudkým výšvihem dostanete na Svorovou horu a pak už je to, co by kamenem dohodil na Sněžku. Druhou variantu můžete použít i jako zpáteční cestu – tj. po zelené. Od Jelenky se vydáte doleva, cesta vás povede po úbočí Sněžky tzv. traverzem s úžasnými výhledy. Dostanete se asi do poloviny cesty mezi Růžovou horou a Sněžkou. Pak už je to nahoru jen kousek.

Kam dál?

Aktuálně z areálu

Aktuálně z areálu

Aktuální informace a upozornění z Malé Úpy.

Webkamery

Webkamery

Mrkni, jak je v Malé Úpě a přijeď!

Ubytování v Malé Úpě

Ubytování v Malé Úpě

Horská vesnička Malá Úpa nabízí mnoho různých typů ubytování

Kavárna

Kavárna

Místo, kde se spojí všechny vaše smysly!

Centrum Hořec

Centrum Hořec

Kafe, kino.. a kompletní služby pro návštěvníky Malé Úpy.

Půjčovna elektrokol

Půjčovna elektrokol

Zpříjemněte si horské vyjížďky moderními elektrokoly, která jedou kopec nekopec!

Cyklistika a cyklobusy

Cyklistika a cyklobusy

Cyklisté jsou v Malé Úpě vítání! Inspirujte se trasami pro kola a elektrokola.

Dovolená s dětmi

Dovolená s dětmi

Malá Úpa je rájem pro rodiny s dětmi. Co u nás zažijete?

Parkoviště

Parkoviště

Informace k parkování v Malé Úpě. Denní parkování za 150 Kč.