19.78°C
0 cm

VÝLETY OKOLO MALÉ ÚPY

Otevřeno od 08:30 do 16:00
počet vleků 9 / žádná sjezdovka v provozu

Turistika

Malá Úpa svou polohou přímo vybízí k horské turistice. Můžete si vybrat z několika značených cest různých úrovní. Panenská příroda s Krkonošském národním parku vás jistě dostane. Nejen že je Malá Úpa nejlepší pro výstup na nejvyšší horu Sněžku, ale dále nabízí další „Tisícovky“, ze kterých jsou nádherné výhledy. Některé trasy jsou upravené i pro výlety s kočárky.

Pohádková stezka

Pohádková stezka

Skvělý nápad, jak si užít národní park, vidět krásnou přírodu a vystoupat nějaký ten kopec i s dětmi, které to bude bavit. Zní to jako pohádka? Však vás zveme na naši Pohádkovou stezku! Začněte u Infocentra v Horní Malé Úpě, kde si za drobný peníz koupíte knížečku. Knížka funguje po celou dobu trasy jako mapa a zároveň jako poznámkový blok, do kterého děti obkreslují plastické ornamenty z každého zastavení. Cesta se skládá z deseti pohádkových stanovišť inspirované paní spisovatelkou Marií Kubátovou a je dlouhá asi 17 km, můžete si tedy síly rozložit do několika dní.

Otevírací doba Infocentra na stránkách obce, více o stezce a ukázky pohádek naleznete na www.pohadkova-stezka.cz. Další tipy, kam se vydat s dětmi, naleznete na stránce Dovolená s dětmi.

Cesta na Sněžku

Cesta na Sněžku

Na nejvyšší horu České republiky – Sněžku se můžete dostat několika cestami. Tou nejkrásnější a plnou výhledů je ta z Horní Malé Úpy. Za to ručíme vlastním krkem. Nejen, že Malá Úpa je tradiční horské městečko, které na vás nechá působit své romantické kouzlo, ale je tu také nepopsatelná atmosféra, která se musí zažít. Nyní stačí vybrat dopravní prostředek a vyrazit. Parkování tu máme pro vás připravené a autobus tu má zastávku přímo u hranic a u rozcestníku na Sněžku.

Začíná zde několik cest, ze kterých si jistě vyberete. Popisujeme je pro vás i s fotografiemi na stránce Nejkrásnější cesta na Sněžku? Rozhodně z Malé Úpy!

Cesta na Sněžku

Maloúpské tisícovky

Dáváte přednost klidu, krásným výhledům a výletům bez davu lidí? Sněžka je sice nejvyšší, je krásná, ale… ale těch lidí. Objevte krásy Krkonošského národního parku a krásu nejvyšší hory Sněžky z jiného úhlu. Zdolejte Maloúpské tisícovky.

Přechod Krkonoš

Přechod Krkonoš

Holdujete delší turistice a chcete si užít Krkonoše jak se patří?

Tak tu máme skvělý návod, jak přejít z Malé Úpy přes vrcholky až do Harrachova. Krásných asi 40km s neodolatelnými výhledy a krásnou přírodou Národního parku.

Podrobný popis najdete ZDE

Geocaching

Geocaching

Geocaching je hra, která kombinuje sport a turistiku. Tzv. „kešky“ jsou ukryté na nejzajímavějších místech a i my v Malé Úpě jich máme rovnou několik. Pode souřadnic můžete hledat malé poklady a dostat se tak na tajná místa, kam se „mudlové“ nedostanou. Objevte tajemný a zábavný svět „kešek“.

Více na www.geocaching.com, kde naleznete konkétní "kešky" i aplikace ke stažení.

Výlety do Polska

Výlety do Polska

Malá Úpa leží na hranici s Polskem a proto by byla škoda malebné příhraničí vynechat. Připravili jsme pro vás několik tipů, kam se vypravit – inspirujte se na stránce Výlety do Polska.

Kam dál?

Aktuálně z areálu

Aktuálně z areálu

Aktuální informace a upozornění z Malé Úpy.

Webkamery

Webkamery

Mrkni, jak je v Malé Úpě a přijeď!

Ubytování v Malé Úpě

Ubytování v Malé Úpě

Horská vesnička Malá Úpa nabízí mnoho různých typů ubytování

Kavárna

Kavárna

Místo, kde se spojí všechny vaše smysly!

Centrum Hořec

Centrum Hořec

Kafe, kino.. a kompletní služby pro návštěvníky Malé Úpy.

Půjčovna elektrokol

Půjčovna elektrokol

Zpříjemněte si horské vyjížďky moderními elektrokoly, která jedou kopec nekopec!

Cyklistika a cyklobusy

Cyklistika a cyklobusy

Cyklisté jsou v Malé Úpě vítání! Inspirujte se trasami pro kola a elektrokola.

Dovolená s dětmi

Dovolená s dětmi

Malá Úpa je rájem pro rodiny s dětmi. Co u nás zažijete?

Parkoviště

Parkoviště

Informace k parkování v Malé Úpě. Denní parkování za 150 Kč.